czwartek, 23 maj 2019 09:22

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

23 maja 2019 roku obchodzimy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości.

Ma on upamiętniać rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 r. przez sycylijską mafię. Sędzia Falcone dał się poznać jako człowiek niestrudzenie i bezkompromisowo walczący o sprawiedliwość.

Inicjatorem ustanowienia obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest Stowarzyszenie „Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności” MEDEL, a w Polsce Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Będzie to też zarazem okazja, aby kształtować pozytywny wizerunek sądownictwa w mediach i docenić wszystkich sędziów, pracowników sądów i przedstawicieli zawodów prawniczych.

Symbolem święta stała się fioletowa wstążka wpięta do stroju przez sędziów, pracowników sądów i przedstawicieli zawodów prawniczych. Fioletowe wstęgi rozwieszane są w miejscach związanych z wymiarem sprawiedliwości, w budynkach i  na stronach internetowych sądów, na kariatydach w Sądzie Najwyższym.

Szczegóły wydarzeń w całej Polsce dostępne będą tutaj:

https://www.facebook.com/sedziowie/

https://www.iustitia.p

http://www.edukacja.iustitia.prawo.pl/wydarzenia/dzien-wymiaru-sprawiedliwosci

 

Znajdź nas na FacebookuStowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Oddział w Gdańsku Copyright © 2012-2015. All Rights Reserved.